Vyhľadávanie


Kontakt

KOSU - Komorný orchester slovenských učiteľov

E-mail: zmrncovazavinačgmailbodkacom

KOSU v médiách

 Krátko o KOSU v správach TV Lux  (pozri správy 7.6. 2018 od 3'36'')

TV Oravia

 

Koncert v Dolných Kočkovciach v obrazoch

 

Napísali o nás

 
   Niekedy  chodíme  my za kultúrou, inokedy príde kultúra za nami, lebo v  našej škole je možné všetko. V pondelok 12. 1. 2015 sme videli nevídané a počuli neslýchané. Jedenásť umelcov sláčikového orchestra nám v kultúrnom dome priblížilo vážnu hudbu.
 
Na škole sme mali už rôzne koncertné dvojice, trojice i jednotlivcov, ale tu na nás dýchali skutočné hodnoty, ktoré možno niektorí docenia až neskôr.  Veď  koľkí  z nás  budú mať v živote  ešte  možnosť  stretnúť sa s krásne oblečenými jedenástimi umelcami, ktorí tak zaujímavo sprístupňujú vážnu hudbu? A napokon, veď ona až tak vážna nie je. Lepšie by sa hodil výraz krásna.

Výchovné koncerty pre školy

Privítajte celý orchester na svojej škole a umožnite svojim žiakom naplno si vychutnať krásy klasickej hudby v podaní skúsených pedagógov z celého Slovenska!

Vaši žiaci sa určite potešia spoznávaniu "hudobnej kuchyne" naživo,
v podaní učiteľov a hudobných nadšencov!

- Pedagógovia z rôznych oblastí Slovenska starostlivo pripravovali skladby a sprievodné slovo tak, aby koncert bol pre deti zaujímavý a zároveň, aby spoznali základné hudobné formy ako pieseň, kánon, tanec, rondo, koncert, suita... 

- Deti sú do priebehu koncertu vťahované úlohami a otázkami na hudobnú predstavivosť a pozornosť.

- Dĺžka trvania výchovného koncertu je cca 45 min., prípadne podľa dohody. 

- Cena koncertu: 2,- € na žiaka.

 

Témy výchovných koncertov:

 

1. Hudobné formy a výrazové prostriedky hudby (ZŠ)

 - Prostredníctvom hudobných ukážok sa žiaci zoznámia so sláčikovými hudobnými nástrojmi a obľúbenými hudobnými formami hudobných skladateľov minulosti aj súčasnosti. 

- Počas výchovného koncertu sú žiaci aktivizovaní prostredníctvom hádaniek k počúvanej hudbe.

- V programe zaznejú ukážky piesní, tancov, suity, ronda, koncertu...

  

2. Tance rôznych dôb 

 - vhodné predovšetkým pre stredné školy

 - hudobné ukážky tancov rôznych dôb tak, ako sa objavujú v klasickej hudbe

Predstavovanie hudobných nástrojov

Predstavovanie hudobných nástrojov 

Napísali o nás

Koncepcia výchovného koncertu bola z pohľadu učiteľov aj z pohľadu žiakov výborná. Naši žiaci sa s takýmto hudobným telesom stretli prvýkrát a vystúpenie prijali veľmi priaznivo.

Veľa si z koncertu zapamätali, dokázali pomenovať hudobné nástroje (zaujali ich všetky, najmä však tie netradičné), nové hudobné formy aj ukážky, ktoré počuli. Žiakov zaujali známe melódie z rozprávok, aj to, ako ich hudobníci zahrali, ale aj ostatné ukážky, najmä Detská symfónia. Okrem toho sa žiakom páčil výklad, aj to, že dostávali rôzne úlohy. A potešilo ich, že správne odpovede boli odmenené potleskom hudobníkov (taký potlesk videli a počuli prvý raz). Niektorí žiaci, ktorí sa v ZUŠ učia hrať na hudobný nástroj, sa vyjadrili, že ich tá krásna hudba, ktorú ste tak výborne zahrali, motivuje k usilovnejšiemu cvičeniu. Viacerí žiaci boli nespokojní s tým, že pán klavirista málo hral, ale inak všetko bolo super. Podobného vystúpenia by sa s radosťou opäť zúčastnili.

Ďakujeme!

S pozdravom Kristofčáková

ZRŠ ZŠ s MŠ Liesek

Nezáväzná objednávka koncertu KOSU

V prípade záujmu o náš koncert vyplňte prosím nasledujúci formulár a my sa Vám ozveme s konkrétnou ponukou.